Obyčajné plastové slamky

Autor: Branislav Diďák | 8.2.2018 o 10:57 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  806x

Možno by ste odo mňa čakali článok na tému bezpečnosti ( polície, armády ), ale tento článok bude o obyčajných plastových slamkách :-)

   V pohodlí domova, pri káve, som si prečítal článok uverejnený v denníku Sme s titulkom. " Miliardy slamiek ohrozujú planétu. Boj proti nim prehrávame ". Po prečítaní som si trochu pohundral na výrobcov plastových slamiek a na nás všetkých, ktorí používame tieto plastové slamky a nepremýšľame nad dôsledkami pre našu prekrásnu, modrú planétu. Týmto by celý príbeh asi skončil, ale stala sa taká drobná vecička. Po práci sme prišli s priateľmi do nášho obľúbeného podniku a objednali si kávu a džús.

A doniesli nám ešte niečo - slamky. Vravím, aha plastové slamky. Dnes som o nich v Smečku čítal ako zamorujú našu planétu. Vzápätí sa rozpútala zaujímavá diskusia čo sa s týmto reálnym problémom dá urobiť. Dohodli sme sa, že začneme u seba, v malom. Lebo vo veľkom sa svet hneď zmeniť nedá... .          Dal som príspevok na facebookovú stránku, kde sme stručne vysvetlili "slamkový" problém. Zároveň sme sa rozhodli motivovať ľudí, aby  po prečítaní príspevku napísali na fb stránku aj svoj návrh, ako je možné postupne celú situáciu zlepšovať a ponúkli aj svoje alternatívne riešenie. A tu by mohol celý príbeh skončiť, poviete si. Ale kdeže, teraz to len začína... .

Trochu neskromne som to ponúkol miestnym internetovým portálom, aby tému prevzali a tak vytvorili v našom meste podnet na zaujímavú diskusiu. Vzhľadom na to, že to bola eko - téma som bol presvedčený, že radi pomôžu a chytia sa tejto témy. To som sa však sklamal. Stretol som sa s chladným odmietnutím, ignorovaním a komentármi typu- toto naozaj ľudí nezaujíma...  Nakoniec téma zostala na mojej maličkej stránke a s podporou niekoľkých mladých ľudí sa začala šíriť ďalej.

Najprv to bolo len veľmi pomaly, ale postupne sa začali objavovať nové a nové príspevky od ľudí, dokonca aj od jednej eko - firmy z okolia. Nakoniec tému prevzal aj jeden z interntových portálov nášho mesta a v súčasnej dobe ju videlo cez 5.000 ľudí. Koncom mesiaca vyhodnotíme sútaž a spoločne napíšeme najväčšiemu výrobcovi plastových slamiek. Zistil som, že nie všetkým v mojom okolí je táto téma ľahostajná a sú ľudia, ktorým na našej spoločnej planéte naozaj záleží. Tak a teraz už budem môcť písať o bezpečnostných témach...     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?