Žalujem...

Autor: Branislav Diďák | 28.2.2018 o 10:52 | (upravené 28.2.2018 o 15:21) Karma článku: 7,09 | Prečítané:  2734x

Vôbec som nechcel o tejto tragédii písať. Nie je mojím zámerom získavať body ( politické, populárne ), ale ako človeka a bývalého príslušníka Policajného zboru sa ma táto tragédia osobne veľmi dotkla.

     S maximálnou úctou ( na akú som bol vždy zvyknutý a naučený ) sa pýtam, verejne sa pýtam : Čo robili elitné bezpečnostné zložky nášho štátu, keď na východnom Slovensku existuje takáto silná medzinárodná mafiánska skupina ? Nielen existuje, ale ona si bez problémov podniká s aureolou zahraničných investorov. Nie je toto priame ohrozenie bezpečnosti nášho štátu ? Máme tajnú službu, dokonca monitorovala podozrivú firmu... s akým výsledkom ? Spolupracovala s políciou ? Ak áno, s akým výsledkom ?

     Roky sa v polícii dosadzujú na dôležité funkcie politickí nominanti. Začal to jeden nemenovaný minister z jednej kresťanskej strany a ostatní to len zdokonalili. Boli sme svedkami aktivácie policajtov, ktorí roky neslúžili a v záujme kontroly polície boli reaktivovaní a vrátili sa na vysoké funkcie v Policajnom zbore. Na smiech všetkým šikovným a čestným policajtom, ktorí by na týchto pozíciách boli oveľa osožnejší celej krajine. Roky sa volá po funkčnom kariérnom postupe, kde by funkcionárov polície a aj tajnej služby po splnení určitých kritérií vyberal do konkurzu počítač a potom by museli kandidáti obhájiť svoju víziu riadenia útvaru pred komisiou. Ale to by už nemohli byť politickí nominanti. Tí, keď sa dostanú " hore " tak až na svetlé výnimky vôbec nerozumejú tomu útvaru, ktorý majú riadiť. Kontrolujú nezmysly, aby si získali vynútenú autoritu a o nejakej koncepcii nemôže byť ani reči... Potom všetci plačeme ako nás vníma verejnosť a prečo na vnútro útočia strany, ktoré taktiež nemajú fundovaných expertov a riešia vo svojom programe likvidáciu sociálneho systému ozbrojených zložiek. Môžeme si za to sami. Presne týmto prístupom, politickými nomináciami, známosťami a hraním sa na vlastnom piesočku.

    Následne sa elitné zložky polície využívajú na prípady okresného formátu a riešia pracovníkov STK za 20 ,- Eurový úplatok... Alebo sa nemenovaný príslušník elitnej zložky zaujíma odkiaľ som ja zobral peniaze na moju malú kampaň ako kandidát do zastupiteľstva VUC. Stála ma 2.500,- Euro a účtenky mám odložené. To, že tu boli iní zaujímaví sponzori iných kandidátov v iných sumách, to už nikoho nezaujímalo. Načo, veď by z toho mohli byť len problémy...

Roky zanedbávania zmysluplných postupov v bezpečnostných zložkách sa nám takto vracajú, a namiesto elitných bezpečnostných zložiek nášho štátu odhaľuje podnikanie medzinárodnej mafiánskej skupiny mladý novinár, ktorý na to nemá ani techniku a ani bezpečnostné krytie. A zaplatí za to najcennejším čo človek má - vlastným životom... 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?