Slovenské sledovanie

Autor: Branislav Diďák | 22.10.2018 o 21:38 | Karma článku: 4,18 | Prečítané:  2325x

Krátky blog o sledovaní nepohodlných osôb pre mocných na Slovensku. Teda nielen o bývalom príslušníkovi SIS...

Tak sa p. Tóth priznal, že sledoval pre Kočnera novinárov. Sám a dobrovoľne sa prihlásil na polícii a vypovedal. Nechcem tu rozoberať pohnútky, ktoré ho k tomu viedli, ale beztrestný určite nebude. Zákon zakazuje sledovať osoby a zhromažďovať o nich údaje pre iné súkromné alebo právnické osoby. Neobstojí, ani keby si založil súkromnú SBS a takto kryl svoju činnosť. Ale ja tu nechcem  rozoberať právne aspekty tejto situácie.

Obávam sa však, že tento prípad je len vrchol ľadovca. Sledovanie nepohodlných osôb sa stáva na Slovensku národným športom, mocní musia byť informovaní, aby sa vedeli zariadiť. Po spracovaní informácií nastáva pokus o diskreditáciu nepohodlnej osoby, prípadne sa jej na stretnutí slušne vysvetlí, aby nepokračovala vo svojej aktivite. 

Alarmujúce je, že  dôvera občanov v právny štát a prácu polície je na tak nízkej úrovni, že v drvivej väčšine tieto prípady nehlásia a pritom sa jedná o veľmi silný zásah o ich súkromia. Samotné sledovanie nemusí prebiehať ako v zlej kriminálke. Pre občana je niekedy oveľa horšie, keď niekto o jeho činnosti vynesie informáciu priamo napríklad z daňového úradu, alebo samotnej polície.  Tieto osoby sú následne veľmi ľahko vydierateľné a manipulovateľné. Radi zaplatia nie malú sumu za prípadné vybavenie svojho prípadu na úrade, alebo na polícii.  A títo vynášači informácií sú často odmeňovaní za svoju prácu súkromnými osobami a tak kazia dobré meno všetkým čestným policajtom. Ja sa verejne pýtam, kam sme sa to dostali ? Nechali sme štátne zložky preliezť služobníkmi mocných súkromných osôb, a títo služobníci si nielenže neplnia svoje povinnosti, ale zrádzajú republiku a verne slúžia  oligarchom. A ešte za to dostávajú lepšie a teplejšie miestečká. Normálni policajti nemajú šancu preskočiť takýchto ľudí a musia sa len prizerať na ich postup. Ja si nepamätám takýto marazmus v elitných policajných zložkách,  ani v 90 tych rokoch nebol postup zradcov pri vynášaní informácií takto sofistikovaný a neboli za to odmeňovaní takmer beztrestne. Vôbec nezávidím čestným policajtom a čestným nadriadeným, ktorí sa naozaj pokúšajú napĺňať slová služobnej prísahy a slúžiť občanom tejto republiky. Verte mi, že sa mi nepíše tento článok ľahko. Už som bol označený za človeka, ktorý útočí do vlastných radov. Nie je to tak. V Policajnom zbore je drvivá väčšina slušných a čestných ľudí, ale nečestná menšina im dokonale kazí meno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?