Šéf NAKA končí...

Autor: Branislav Diďák | 29.11.2018 o 20:56 | Karma článku: 3,33 | Prečítané:  1809x

Kratučký blog o odvolaní šéfa NAKA, alebo dosadzovanie si verných na dôležité pozície v Policajnom zbore.

Dnes bola uverejnená správa, že šéf NAKA ( riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru ) plukovník Peter Hraško končí vo funkcii po vzájomnej dohode.  

Všetci vieme, že doterajší šéf NAKy ležal novému ( dočasnému ) prezidentovi Policajného zboru v žalúdku. Bolo len otázkou času, kedy sa ho pokúsi odvolať. Ako generál Polície a bývalý šikovný operatívec to pán prezident Policajného zboru všetko premyslel takmer dokonale.

Ale existujú dve oprávnené otázky?

Prečo na odvolanie šéfa Naky zneužil anonym podaný na organizátorov protestov Za slušné Slovensko ?

Aký je obsah dohody medzi prezidentom Policajného zboru a šéfom NAKy ?

Ak šéf NAKy  vo svojom konaní pochybil závažným spôsobom ( v trestno - právnej rovine ), súčasná situácia ( disciplinárne riešenie ) mu uľahčí odchod a takmer zabezpečuje, že nebude za skutok trestne stíhaný. Za " oklamanie " prezidenta Policajného zboru sa predsa neodvoláva z funkcie.  Pokiaľ z výsledkov prešetrovania Sekciou kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra ( ktorú v nedávnej dobe pán prezident Policajného zboru viedol ) vznikli podozrenia, že šéf NAKy zneužil svoje postavenie, prečo je mu umožnené odísť po vzájomnej dohode ? 

Nerobím si ilúzie o postavení súčasného prezidenta Policajného zboru vo vzťahu k súčasnej vládnucej koalícii. Ak bude kandidovať na  funkciu, ktorú teraz zastáva, je veľký predpoklad, že túto funkciu aj naozaj získa a svojím spôsobom bude veľmi ťažko odvolateľný. Pán súčasný prezident Policajného zboru toto dobre vie a rozohral hru v ktorej si upevní svoje postavenie, dá verejnosti najavo, že je transparentnejší ako jeho predchodca a postupne si na vedúce funkcie v Polícii dosadí ľudí, ktorým dôveruje.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?