Súkromný štát vs Polícia

Autor: Branislav Diďák | 19.8.2019 o 18:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3018x

Krátky blog nielen o reforme Polície, ale o predovšetkým sprivatizovanom štáte v srdci Európy - Slovensku.

V roku 2018 sme začínali v malom tíme pripravovať Návrh reformy Policajného zboru ( Polície ). Postupne pribúdali návrhy jednotlivých kapitol a malý tím sa rozrastal aj o bývalých policajtov zo zahraničia. Boli takí ako my, nechceli sedieť doma zo založenými rukami a čakať. Stále sme cítili povinnosť pomôcť republike a navrhnúť postupné budovanie modernej Polície 21 storočia pre všetkých ľudí na Slovensku, pre všetkých slušných policajtov. Ako sme porovnávali návrhy v jednotlivých kapitolách, stále sme nachádzali v dôležitých ( elitných ) útvaroch Polície vplyv  jedného nemenovaného oligarchu. Tento človek vytvoril za pomoci mocnej politickej strany a jedného elegantného a príjemného šéfa Polície systém, ktorý chránil nášho človeka takmer dokonale. Mohli ste urobiť veci o ktorých sa iným ani nesníva, všetko sa dalo vybaviť. Nikoho nezaujímal skutočný stav bežných policajných útvarov ( obvodných oddelení, odborov kriminálnej polície na okresoch ) stačilo predsa ovládať elitu. Vtedy som dlho rozmýšľal, či s týmto zistením ísť von. V apríli 2019 som sa odhodlal a v Aktualitách mi vyšiel článok o tejto chobotnici v Polícii. Vyslúžil som si trestné oznámenia aj od bývalého šéfa Polície a predžalobnú výzvu od oligarchu. Bol som označený za klamára a hlupáka. Napriek tomu sme ako tím pokračovali ďalej v práci. Prečo to spomínam ?

Nesmieme sa nechať znechutiť a rezignovať. Slovensku, ako mladej demokracii, ide o veľa. Jedná sa o existenčný zápas o našu mladú demokraciu, o samotné smerovanie nášho štátu. Pár vyvolených, napojených na štátny rozpočet, rôzne dotácie a eurofondy sprivatizovalo našu krajinu. Splnili si svoj hrabivý sen a dnes disponujú obrovským majetkom, nadobudnutým za pár rokov. Nezdaneným obrovským majetkom. Majú vplyv na samotnú vládu a politické strany, ktoré tvoria vládnu koalíciu.  Disponujú majetkom aj v zahraničí a často tam lietajú na súkromných lietadlách. Ale sú to naše peniaze, peniaze, ktoré chýbajú v nemocniciach, chýbajú na školách, chýbajú aj dôchodcom, ktorých si kupujú za pár drobných. Chýbajú aj samotnej Polícii a aj armáde, hasičom, záchranárom. Títo mocní ľudia si mysleli, že sú nad štátom, nad štátnym zriadením, nad právom štátu a neštítili sa už ničoho, ani viacerých vrážd.

Pýcha predchádza pád. Verím, že nastal postupný začiatok ich konca. Áno, bude to ťažké. Stále majú moc a vplyv na štátny aparát, políciu, prokuratúru a súdy. Avšak dnes sa postupne začínajú ozývať slušní ľudia z týchto zložiek, ktorí sa s týmto desivým stavom v krajine nechcú zmieriť. Budú potrebovať našu podporu, podporu ľudí, ktorým záleží na tejto krajine, podporu politických strán ( pretože sme parlamentná demokracia ). Za náš tím viem povedať, že budeme podporovať všetkých slušných  policajtov a ešte viac sa sústredíme na kvalitný návrh samotnej Reformy polície. Tento zápas treba doviesť do konca.  Do ich konca a nového začiatku pre Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentám doteraz testovaných odhalili nákazu.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?